Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
 
  • PL
  • EN
  • DE
  • FR

Okna i drzwi przyjazne dla środowiska

ekologia.jpg

Okna i drzwi z tworzywa sztucznego wyprodukowanego w laboratoriach VEKA są pod wieloma względami przyjazne środowisku.

  1. Dzięki zastosowaniu wysokoudarowego i odpornego na wpływ czynników atmosferycznych VEKA-PVC, okna i drzwi z tego tworzywa mają niezwykle długi okres użytkowania. Ich trwałość powoduje, że muszą być wymienione dopiero po kilku dziesięcioleciach (szacowany okres użytkowania okien z tworzywa sztucznego wynosi 30 lat). Problem utylizacji starych okien i drzwi występuje niezwykle rzadko, a ten rozwiązuje program recyklingu, czyli ponownego uzdatnienia. VEKA, jako jedyna firma spośród producentów profili PVC prowadzi taki program (serwis w języku niemieckim: http://www.veka-ut.de/).
  2. Okna z tworzywa sztucznego VEKA-PVC można obecnie bez problemu poddawać recyklingowi. Pomimo swej trwałości, w rezultacie prac renowacyjnych, przebudowy lub wyburzania budynków, pojawiają się co jakiś czas "stare" okna wymagające utylizacji. Żeby móc ponownie wykorzystywać wysokogatunkowy surowiec już w 1993 roku uruchomiono w Behringen w Turyngii najnowocześniejszy zakład recyklingu w Europie przetwarzający wymontowane okna, drzwi i rolety z VEKA-PVC. Dzięki procesowi recyklingu odzyskiwany jest czysty gatunkowo polichlorek winylu, który może być - bez jakichkolwiek problemów jakościowych - ponownie wykorzystany do produkcji profili.
  3. Okna z VEKA-PVC charakteryzują się doskonałymi parametrami izolacji cieplnej. W efekcie oszczędzają w trakcie użytkowania kosztowną energię i chronią tym samym nie tylko naszą kieszeń, lecz również środowisko naturalne.